• Bioil havuç tohumu yağı 50ml.

Havuç yağının genel faydaları

Havuç yağının içinde birçok önemli vitamin ve mineral bulunmaktadır ve bu sayede cilt ve saçlar için oldukça önemli etkilere sahip olduğu bilinir. Özellikle saç ve cilt bakım ürünlerinin içeriğinde havuç yağı vardır. Oldukça güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Hintlilerin uzun yıllardır sağlık için bu yağı kullandığı bilinmektedir.

Havuç yağı bol miktarda C vitamini içerdiği için bağışıklık sistemini son derece güçlendirir. Vücuda enerji verir ve gün boyu enerjik, aktif dolaşmanıza yardımcı olur.
Havuç yağının iştah açıcı özelliği vardır. Yeme problemi yaşayan kişilerin kullanması önerilir.

Havucun göz sağlığı için ne kadar faydalı olduğu herkes tarafından bilinir. Havuç yağı da göz sağlığı için son derece önemlidir ve görme gücünü arttırmada yardımcı olur.

Beyine de son derece faydalı olan havuç yağı hafızayı kuvvetlendirir ve unutmayı önler. Ayrıca beyni uyarıcı etkisi olduğu için aktif ve zinde kalmanıza yardımcı olur.

Havuç yağı içerdiği bol C vitamini sayesinde bağışıklığı son derece güçlendirir ve bu sayede kansere karşı koruyucu bir etkisi vardır. Antioksidan etkisi sayesinde hastalık yapıcı bakterilere karşı savaşır.
Havuç yağı içerdiği bol C vitamininin yanında kalsiyum ve bolca A vitamini de içerir. A vitamininin ağız ve diş sağlığı konusunda son derece önemli olduğu bilinir.
Havuç yağının bir diğer özelliği de kanı temizleyici bir etkiye sahip olmasıdır. Kan dolaşımının sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olur ve bu sayede kalp ve damar hastalıklarının oluşumunun engellenmesine yardımcı olur.

Havuç yağının cilde faydaları

Birçok cilt bakım ürününün içeriğinde olmasınından da anlaşılacağı üzere havuç yağının cilt üzerinde son derece olumlu etkileri olduğu söylenebilir. E vitamini bakımından oldukça zengin olduğu için, cildi onarır ve yeniler. Pürüzsüz, yumuşak ve genç görünen bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.
Ciltteki tahrişi önler, çatlamış ve kurumuş bölgelerin onarılmasında etkilidir.
Kırışıklıkları önler ve cilt lekelerini azaltmada yardımcıdır. Güneşe fazla maruz kalmış bir cilt üzerinde kullanılırsa güneşin zararlı etkilerini azaltmada yardımcı olabilir.

Havuç yağının saça faydaları

Havuç yağının saç ve saç derisine olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. Saçı ve saç derisini besler ve saçın yumuşamasına yardımcı olur. Ayrıca kırılmış saçları onarıcı etkisi de vardır. Saçları güçlendirir ve daha hızlı uzaması için yardımcı olur.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
57

Bioil havuç tohumu yağı 50ml.

Bioil
2021-05-26
  • Marka: Bioil
  • Ürün Kodu: 57
  • Stok Durumu: 10
TRY
  • 17

    17,00TL


Benzer Ürünler

Bioil aloe vera yağı 20ml.

Bioil aloe vera yağı 20ml.

ALOE VERA YAĞININ FAYDALARIAloe vera yağı cilt sağlığını güçlendirir ve desteklerCildi yumuşatmak ve..

14,00TL

Bioil çörek otu yagi 50ml.

Bioil çörek otu yagi 50ml.

ÇÖREK OTU YAĞININ FAYDALARI*Çörek otu yağı mide bulantısı ve mide ağrıları için bire birdir.*Kalbi k..

16,00TL

Bioil hardal yağı 50ml.

Bioil hardal yağı 50ml.

Hardal yağının faydaları nelerdirHardal yağı antimikrobiyal özelliklere sahip glukozinolatlar içerir..

16,00TL

Bioil kekik yağı 20ml.

Bioil kekik yağı 20ml.

Kekik yağının faydaları nelerdir?Kekik yağının içeriği ile ilgili direkt olarak ayrıntılı bilgi verm..

18,50TL

Bioil kudret narı yağı 20ml.

Bioil kudret narı yağı 20ml.

Kudret narı yağı faydaları nelerdir?Kudret narı yağı kan şekeri sevilerini dengelenmesini sağlar.Kud..

18,50TL

Etiketler: bioil havuç tohumu yağı, havuç tohumu yağı, havuç tohumu yağı faydaları nelerdir, havuç tohumu yağı nasıl kullanılır, havuç tohumu yağı 50ml