• Force Nutrition Artichoke Glazed Brown 120 Tablet

Artichoke Glazed Brown Yararları Nelerdir?

 1. Kötü Kolesterolü Düşürür
 2. Sindirim Sistemini Güçlendirir
 3. Mideyi Korur
 4. Kan Hücrelerini Güçlendirir
 5. Kilo Verme Sürecini de Destekler
 6. Karaciğeri Temizler
 7. Kemikleri Güçlendirir
 8. Hücre Onarımı ve Yenilenmesini Destekler

1. ​Enginar Kötü Kolesterolü Düşürür

Enginarın antioksidan, vitamin ve mineral açısından zengin olmasından dolayı dolaşım, sindirim sistemi ve kan basıncını düzenlemeye yardımcı olmaktadır. Enginar, kanı da temizlemektedir. Kötü kolesterolü düşürüp iyi kolesterolü de dengede tutmaktadır.

Tabi ki bu yararlarından faydalanabilmek için arada bir tüketmek yeterli olmayacaktır. Haftada bir kere düzenli tüketilmesi sonucu bu sağlıklı etkileri görebiliriz.

2. ​Enginar Sindirim Sistemini Güçlendirir

Enginar lifli bir yapıya sahiptir. Lifli yapılı besinler de vücudumuzun sindirim sistemi fonksiyonlarını destekler. Enginar da bu sebeple tüketildiğinde mide ve bağırsak hareketlerini daha iyi çalıştırır.

3. Enginar Mideyi Korur

Enginar, amino asit bakımından da oldukça zengindir. Bu nedenle midenin asit oranının dengede kalmasını sağlar. Enginar, mide ve bağırsağı temizleyerek şişkinlik ve gaz oluşumunu engeller.

4. Enginar Kan Hücrelerini Güçlendirir

Kan hücreleri güçlü olduğu zaman vücuttaki kan akışı da dengeli bir seviyede ilerler. Kan hücrelerini güçlendirebilmek için de sodyum, potasyum, kalsiyum, demir, bakır açısından zengin olan besinlerden tüketmek gereklidir. Bu açıdan da enginar tüketmek gerekir. Bakır da kırmızı kan hücrelerinin üretimi ve korunması için önemlidir. Bakır da enginar da çok fazla bulunmaktadır. Enginarın antioksidan özelliğinin bulunması sadece kan açısından değil aynı zamanda vücuttaki iç organlarının temizlenmesi ve fonksiyonlarının arttırılmasına da önemli yardımda bulunur.

5. Enginar Kilo Verme Sürecini de Destekler

Enginar kalori ve yağ bakımından düşük, lif bakımından da oldukça zengin bir besindir. Vitamin ve mineral açısından zengin olması, amino asit özelliğinin olması, lif deposu olması hem vücudu beslemesi hem de tok tutması sebebi ile kilo verme sürecini destekler.

6. Enginar Karaciğeri Temizler

Antioksidan açısından zengin olan enginar karaciğer dostudur. Bu sebeple karaciğer detoksu tariflerinde enginara yer verilmektedir.

Enginar yaprağı ile hazırlanan karaciğer detoksu tarifi nasıldır?

3-5 tane enginar çanak yaprağı ve 2-3 tane enginar sapını yarım litre suyun içinde 5-10 dakika boyunca kaynatın. Yaprakları suyun içinden çıkartın. Suyun içine 5 tane limon sıkın. 1 çay kaşığı zerdeçal, 1 tatlı kaşığı bal, 2 tatlı kaşığı karahindiba ekleyin. 1 hafta boyunca sabah akşam tüketin. Bu kür karaciğerin temizlenmesi için önerilmektedir.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
433

Force Nutrition Artichoke Glazed Brown 120 Tablet

Force & Meka Nutrition
2021-05-27 TRY
 • 110

  110,00TL


Etiketler: Force Nutrition Artichoke Glazed Brown 120 Tablet, Force Nutrition Artichoke Glazed Brown faydaları nelerdir, enginar faydaları nelerdir, enginar kapsül