• Force Nutrition Saw Palmetto 540mg. 120 Tablet

Force Nutrition Saw Palmetto'nun Faydaları Nelerdir?

Prostat hastalığı erkeklere has bir özelliktir. Özellikle 40’lı yaşlardan sonra Prostat bezinin anormal bir şekilde büyümesinden kaynaklanan bir hastalıktır. Prostat erkeklerde perviste bulunan, idrar kesesi yani mesaneden penise giden kanal üretrayı çevreleyen bezdir. Prostat büyüdüğünde mesaneden giden idrar kanalını sıkıştırır ve idrarın tam çıkması için mesaneye baskı yapılması gerekmektedir. Bu baskı ile ağrı ve dayanılmaz yangı oluşmaya başlar. İlerlemesi durumunda ölümcül hastalık olan Prostat Kanseri oluşmaktadır.

İngiltere ve Amerika’da en çok görülen erkek hastalıklarından biridir. Her yıl 60 ile 70 yaş arası erkeklerde 20 binlere yakın kişi hayatını sonlandıran Prostat Hastalığı için erken teşhis çok önemlidir. Bunun için 40 yaş sonrası 6 ayda bir kontrole gidip, Prostatı kontrol ettirip, Üroloji Doktorlarından bilgi alınması şarttır.

Prostat sadece idrar değil, spermin taşınmasına da engel olabilir. Bu yüzden cinsel problemler ve isteksizliğin ana sebeplerinden de sayılabilir.

Prostat erkek için bu kadar hayati bir organ olma sebebi ile, iyi huylu prostat büyümelerinde Saw Palmetto tedavi amaçlı kullanılabiliyor. Burada önemli olan Doktor kontrollerini yaptırıp, onay aldıktan sonra kullanım bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Prostat hastalığı için çözüm sayılabilecek bu bitki zaten tıbbi olarak ilaçlara girmiş durumda. Ekstradan doğal olarak alınması kesinlikle doktorunuza sormanız gerekmektedir.

Saw Palmetto ne zamandan beri kullanılıyor?

1900’lü yılların başında İdrar yollarının tedavisinde Saw Palmetto (Cüce Palmiye) bitkisinin erkek meyveleri toplanarak kullanılıyordu. Aynı zamanda cinselistek yani libidoyu arttırmak amaçlı ve sperm seviyesini arttırmak amaçlı da kullanılmaktaydı.

2000’li yıllardan sonra bilimsel araştırmalar gelişerek büyümüş ve Saw Palmetto’nun prostat hücrelerinin büyümesini teşvik eden enzimin miktarını azaltmada kullanılmış. Bu bitki özü (yani kurutularak ekstratının yapılması), sıklıkla BPH (iyi huylu prostat-Benign Prostat Hiperplazisi) tedavisinde diğer bitki özleri birleştirilerek kullanılmaya başlanmıştır.

BPH (iyi huylu prostat), ağrılı ve sık sık idrara çıkma, idrar kesesinin tam boşaltılamaması gibi semptomlarla kendisini belli eder. Şu an için prostat kanserinde idrar sistemine destek olmakta ama halen prostat kanser hücrelerinin yok olduğuna dair kanıt yok. tüm dünyada bilimsel incelemeler devam etmektedir.

BPH nedir? Prostat Büyümesi veya İyi Huylu Prostat Büyümesi (BPH), prostat bezinin yavaşça büyüyerek idrar yolu üzerinde bahçe hortumuna geçirilen bir kıskacın ortaya çıkardığına benzer bir basınca neden olan doğal bir durumdur.

ABD’de yaklaşık 2 milyondan fazla kişi (US Food and Drug Administration) FDA onaylı Saw Palmetto gıda takviyesi kullanıyor.( Alt kaynaklar 5. link ingilizce)

Prostat ile mücadele eden daha bir çok bitki de bulunmaktadır. Deve Dikeni, Boswellia Serrata, Isırgan Otu, Afrika Erik ağacı bitkileride incelenmeye alınmıştır.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
447

Force Nutrition Saw Palmetto 540mg. 120 Tablet

Force & Meka Nutrition
2021-05-26 TRY
  • 120

    120,00TL


Etiketler: Force Nutrition Saw Palmetto 540mg. 120 Tablet, Saw Palmetto faydaları nelerdir, cüce palmiye faydaları nelerdir